Банківська картка для дитини

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (Пока оценок нет)
Зміст статті

  Продовжимо тему грошей в борг і розглянемо один цікавий продукт, який вже почав з’являтися у вітчизняних банківських установах – банківська картка для дитини. Ознайомившись із цією статтею, ви дізнаєтеся, чим цікава картка для дитини, у чому її відмінності від традиційних банківських карток для дорослих громадян, основні переваги цього продукту, а також як оформити банківську картку дитині, які документи для цього необхідні.

  Я вже не раз писав про необхідність розвитку фінансової грамотності у дітей і підлітків, оскільки впевнений, що це можна віднести до ключових знанням, навичкам та вмінням, обов’язковим для гідного життя в сучасних умовах. В Україні, наприклад, вже почалися процеси впровадження уроків фінансової грамотності в шкільні програми навчання, але як би там не було, все одно, на мій погляд, подбати про те, щоб дитина навчилася грамотно управляти особистими фінансами, повинні, насамперед, його батьки. І ось банківська карта для дитини – це дуже цікавий інструмент, який може цьому посприяти.

  Для чого потрібна банківська картка дитині?

  Дитяча картка – це, перш за все, хороший спосіб знайомства дитини з банками і банківськими послугами, а взаємовигідне співробітництво з банками – це один з основних критеріїв фінансової грамотності людини. Давайте розглянемо інші основні переваги, які дає банківська картка для дитини.

  1. Власне, можливість освоїти сучасний платіжний засіб, навчитися ним користуватися.
  2. Можливість для дитини відчути себе більш дорослим і солідним, що йому завжди приємно.
  3. Підвищений рівень безпеки в порівнянні з готівкою кишеньковими грошима, які дитина може втратити, або їх можуть відібрати старші діти.
  4. Можливість швидко і зручно передати дитині необхідну суму на витрати (наприклад, якщо він поїхав до бабусі, в дитячий табір тощо).
  5. Можливість виставити різні ліміти витрачання коштів (денний, тижневий, місячний і т. п.), що привчить дитину до рівномірного витрачання та планування особистих фінансів.
  6. Навчання дитини накопичення грошей: не витрачаючи виділені кошти, він зможе зібрати заощадження на бажану велику покупку.
  7. Можливість для батьків контролювати всі фінансові витрати дитини.

  Банківська картка для дитини: як оформити?

  Отже, можна на дитину оформити банківську картку? Вже так, але поки не скрізь. Наприклад, в Україні таку послугу пропонують переважно ТОП-ові банки, але реально оформити таку карту тільки в ПриватБанку.

  Оформити банківську картку у ПриватБанку можна вже з 6-7 років. Однак, до досягнення повноліття та отримання паспорта це не буде повноцінна самостійна картка з окремим рахунком. Коли дитина отримає паспорт – він вже зможе до настання повноліття оформити окрему основну картку на своє ім’я, в присутності батьків і з його письмової згоди.

  Банківська картка для дитини – це додаткова картка до основної, оформленої на ім’я одного з батьків, яка випускається на ім’я дитини – воно наноситься на пластик, а сама карта прив’язується до рахунку батьків, і діє такий же період, як і основна карта батька.

  Щоб зробити банківську карту дитині, крім традиційного пакету документів для випуску основної батьківської карти, потрібно, як правило, всього 1 документ – свідоцтво про народження. Основною карткою тут можуть служити різні карткові продукти банку: зарплатна картка, пенсійна, соціальна, проста дебетна і т. д. Важливий момент: до кредитних карток додаткові карти на дитину не випускаються.

  На дитячу банківську карту доцільно встановити місячний або денний ліміт на здійснення платіжних операцій, щоб дитина “випадково” не витратив всі татусеві або мамині гроші – така послуга тепер доступна, напевно, у всіх банках, але навіть якщо її раптом немає – можна щомісяця поповнювати дитячу карту тільки виділеної дитині сумою.

  Точно так само можна підключити СМС-банкінг, щоб батьки миттєво отримували повідомлення про кожної досконалої операції своєї дитини.

  Які операції можна здійснювати по банківській карті дитини?

  Дитяча банківська карта дає можливість здійснювати більш обмежений перелік операцій, в порівнянні з повноцінною дорослою. Так, наприклад, по своїй банківській карті дитина може:

  • Оплачувати дрібні покупки в торгово-сервісній мережі;
  • Оплачувати покупки і послуги в інтернеті.

  Але не може:

  • Переводити гроші на інші банківські картки та рахунки;
  • Знімати з картки готівку;
  • Користуватися інтернет-банкінгом;
  • Встановлювати і змінювати ліміти використання коштів;
  • Отримавати кеш-кредити;
  • Самостійно закрити або призупинити свою карту.

  Таким чином, фактично банківська карта для дитини управляється його батьком – власником рахунка та основної картки, а дитині при цьому дозволяється тільки здійснювати розрахункові операції.

  Якщо за розрахунки карткою в торгово-сервісній мережі передбачені якісь бонуси, або всі транзакції беруть участь в акціях з розіграшем призів – все це поширюється і на дитячі карти, з тією відмінністю, що бонуси і виграші будуть зараховані на основний рахунок і скористатися ними зможе його власник.

  Тепер ви маєте уявлення про те, що являє собою кредитна картка для дитини і при бажанні можете скористатися цим продуктом в одному з банків, які його пропонують. Виховуйте фінансову грамотність у своїх дітей з дитинства і, звичайно ж, не забувайте про власну.