Банки зосередилися на пенсіонерах

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (Пока оценок нет)
Зміст статті

  Багато банки вводять в свої продуктові лінійки спеціальні пропозиції для пенсіонерів, саме ця категорія позичальників приносить банкам нехай невеликий, але стабільний дохід.

  Як пояснюють фахівці, позичальники зрілого віку вважаються більш відповідальними і дисциплінованими, і з цієї точки зору ця аудиторія дуже приваблива для банків. Платіжна дисципліна літніх людей безпосередньо пов’язана з накопиченим життєвим досвідом – вони вміють розраховувати бюджет, правильно підходять до планування покупок, вибирають товар, який їм «по кишені», не здійснюють необдуманих витрат.

  Найкраще свої зобов’язання перед банком виконують люди у віці 60 років – частка прострочення по їхніх кредитах становить близько 8-9%. У сегменті позичальників середнього віку даний показник знаходиться на рівні 15%. А молоді люди до 25 років практично в 3 рази частіше допускають прострочення – близько 20% із загального обсягу виданих кредитів.

  Цікаво, що в кризові роки саме пенсіонери допомагали втратили роботу родичам оплачувати кредити, щоб уникнути боргової ями, за рахунок пенсій. Свої кредити в 2009 році вони також оплачували справно, частка прострочення по кредитах категорії 60+ становила не більше 7%.

  Однак є й небезпеки, пов’язані з віком позичальника. У літньої людини більше ризиків, пов’язаних з погіршенням здоров’я, втратою доходу (якщо пенсіонер працював, а потім втратив роботу і залишився тільки з пенсією).
  Тому банки мінімізують ризики, обмежуючи вік потенційних позичальників таким чином, щоб кредити були доступні більшості літніх людей, але термін виплат залишався реалістичним.

  Пенсіонер – найкращий і дисциплінований позичальник для банку. Люди пенсійного віку охоче кредитуються і є основною цільовою аудиторією банків. Це пов’язано з тим, що на пенсії життя не закінчується, пенсіонери хочуть подорожувати, допомагати близьким, присвячують більше часу своїм захопленням, саморозвитку.