Банки, що дають кредити під заставу

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (Пока оценок нет)
Зміст статті

  Кредитування під заставу нерухомості або іншого ліквідного майна являє собою вигідну угоду як для банку, так і для позичальника. Так позичальнику, готовому надати по кредиту власне майно в якості забезпечення, кредит видається на більш вигідних умовах порівняно зі звичайним споживчим позикою. А банк в свою чергу отримує абсолютну гарантію того, що позикові кошти будуть повернуті.

  Кому належить заставне майно

  Всупереч загальній думці, право власності на заставу зберігається за позичальником, єдине на час дія кредитного договору, закладене майно є обтяженим і не може брати участь ні в яких угодах. Так, оформивши кредит під заставу свого житла, позичальник має право:
  здати житло в оренду,
  зробити в ньому ремонт,
  прописати в нього своїх родичів (правда, тільки за згодою банкукредитора).

  А ось подарувати або продати заставу не можна, принаймні доти, поки кредит не буде повністю погашений і з закладеного майна не буде знято обтяження.

  Скільки дають по кредиту під заставу

  Як правило, банки, що дають кредити під заставу, готові надати позичальнику до 80% від ринкової вартості майна, що виступає заставою. Однак, незважаючи на популярність такої послуги, на ринку кредитування подібних пропозицій не так уже й багато. Найчастіше, реально можлива сума по забезпеченому ліквідним майном кредиту становить не більше 60% від вартості застави. А ось терміну кредитування, особливо якщо заставою виступає нерухомість, цілком зіставимо з іпотечним кредитуванням, і може досягати до 20 років.

  Які вимоги пред’являють банки, що дають кредити під заставу

  Природно, що майно, яке на ролі забезпечення по кредиту, насамперед, повинне мати досить високою ліквідністю. Іншими словами, в разі такої необхідності, воно повинно швидко перетворитися на гроші. Таким чином, заставне майно повинно бути затребуваним на ринку.

  Так, банки, що дають кредити під заставу, швидше віддадуть перевагу в якості забезпечення невелику квартиру вартістю 3-4 мільйони, ніж шикарні апартаменти за 20 мільйонів рублів.

  Майно, передане в заставу банківській установі, має бути вільним від різного роду обтяжень. При цьому факт обтяження з’ясувати досить просто (правда це не відноситься до тих випадків, коли в якості застави виступає автотранспортний засіб).
  Як правило, банки, що дають кредит під заставу житла, пред’являють до забезпечення наступні вимоги:
  житло повинне розташовуватися в регіоні знаходження банку, причому бажано у великому обласному центрі;
  площа наданого в заставу житла не повинна бути менше 25 квадратних метрів або бути частиною житла;
  житло не повинно знаходитися в дерев’яному будинку (не рахуючи приватного житлового будинку);
  в Москві, швидше за все не візьмуть у заставу квартиру, яка розташовується в п’ятиповерховому панельному будинку, а також житло, побудоване раніше 70х років минулого століття.

  Недолік кредиту під заставу

  Незважаючи на всі переваги такої позики, є у нього і серйозний недолік, який полягає у високих ризиках для позичальника. Адже у випадку з труднощами по виплатах за кредит, він ризикує втратити своє заставлене майно, так як банківська організація в цій ситуації має повне право реалізувати представлене позичальником забезпечення.

  Тому звертатися в банки, що дають кредит під заставу, слід тільки тієї категорії позичальників, які мають стабільно високий дохід і хоч якісь накопичення на випадок непередбаченої ситуації. А іноді має сенс і оформити страховку, яка б покривала ризики в разі втрати роботи позичальником або втрати працездатності.