Банки один за іншим підвищують процентні ставки по кредитних картах

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (Пока оценок нет)
Зміст статті

  Щодня надходять повідомлення про підвищення процентних ставок по кредитних картах. Про підвищення ставок по кредитах готівкою банки чомусь повідомляють неохоче.

  Відразу ж нагадаємо, що практично всі кредитні карти мають пільговий період в середньому до 50 днів. Тому підвищення ставки майже не хвилює тих власників карт, які встигають витратити кредитний ліміт і внести витрачену суму повністю на картковий рахунок до закінчення пільгового періоду. Але це не завжди і не всім вдається.

  Після того, як НБУ підвищив ключову ставку, банкам не залишилося нічого іншого, як підвищувати свої ставки по кредитуванню. І тепер за використаний ліміт по кредитній карті доведеться платити відчутно більше.

  З 17 грудня по теперішній час перша п’ятірка найбільших банків за розміром портфеля кредитних карт (Ощадбанк, Альфа-Банк, ВТБ 24,) уже змінила умови по кредитних картах, за винятком ПриватБанку. Від цього банку новин про підвищення ставок не було.

  Банк «Русский Стандарт» знизив клієнтам, які практично не використовували карту протягом останнього року, кредитні ліміти до мінімальних значень.

  Це не всі банки, але тенденція абсолютна зрозуміла. Попередньо можна сказати, якщо орієнтуватися на дані, розміщені на сайтах банків, що максимальна процентна ставка по кредитних картах зараз досягла 49,99% річних, в середньому можна говорити про ставку 43-45% річних.

  Кредитні картки є дуже зручним фінансовим і платіжним інструментом, але в умілих руках. Власникам кредитних карт і тим, хто збирається ними стати, залишається побажати ретельно планувати свій бюджет, покупки та інші витрати і намагатися якнайшвидше погашати використаний кредитний ліміт по карті, щоб уникнути великої переплати через “кусючих” відсотків.

  Тому ще зараз можливо взяти кредит на на хороших умовах.