Антиколектори: допомога боржникам по кредитах

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (Пока оценок нет)
Зміст статті

  Сьогодні ми поговоримо про те, хто такі антиколектори, яку допомога боржникам по кредитах вони надають, наскільки корисні послуги антиколекторів, варто звертатися до них, які є плюси і мінуси, як правильно вибрати антиколектора, не наразившись на шахраїв, і т. д. Дана стаття буде корисна і цікава, в першу чергу, всім тим, у кого є прострочений борг по кредиту, а також всім іншим для загального розвитку. (Мабуть Вам були потрібні терміново гроші в борг)

  Отже, в останнє десятиліття величезна кількість людей зіткнулося з нової, невідомої раніше проблемою – колектори. Ми також раніше розповідали: Що робити, коли дзвонят колектори? З одного боку, багато з них винні самі – через низького рівня фінансової грамотності, не замислюючись, набрали кредитів, не розрахували свої можливості, влізли в борги і потрапили в кредитну яму, вибратися з якої дуже непросто. Якщо це про вас – треба визнати свою провину. Але, з іншого боку, дії колекторів, з якими кредитні установи продають проблемні борги або яких вони наймають для роботи в своїх інтересах, дуже часто виходять далеко за рамки законів. Часом їх можна охарактеризувати як відверте свавілля – скажімо прямо.

  Колектори роблять бізнес на своїй справі, але дуже швидко знайшлися ті, хто вирішив зробити бізнес на боротьбі з колекторами – вони назвали себе “антиколектори”. Хто це такі?

  Хто такий антиколектор?

  Антиколектор – це юридична компанія або окремий юрист, що займаються за матеріальну винагороду рішенням різного роду питань для людини, яка має прострочену заборгованість за кредитом.

  Іншими словами, антиколектори надають допомогу боржникам по кредитах за гроші. Що це може бути за допомогу? Починаючи від підготовки документів для реструктуризації кредиту і переконання банку в необхідності її проведення, закінчуючи представленням інтересів боржника в суді. Також антиколектори допомагають захистити боржника від незаконних дій колекторів та/або судових приставів.

  Професійний антиколектор повинен обов’язково мати юридичну освіту і хороший позитивний досвід вирішення питань з простроченою заборгованістю. Також, що важливо, на відміну від колекторів, антиколектори завжди повинні діяти виключно в правовому полі.

  Яку допомогу надають антиколектори?

  Розглянемо, яку допомогу боржникам по кредитах надають юристи-антиколектори. Ось найбільш поширені питання, які вони допомагають вирішити:

  • Переговори з банком про реструктуризацію кредиту, переконання банку в необхідності проведення реструктуризації, подача необхідних документів;
  • Реальне поліпшення умов для позичальника при проведенні реструктуризації (наприклад, списання нарахованих штрафних санкцій);
  • Вирішення питання з кредитором про надання т. н. кредитних канікул – відстрочки у погашенні заборгованості;
  • Подача позову кредитора або колекторів в суд, якщо не виходить домовитися шляхом переговорів і захист інтересів боржника в суді;
  • Захист боржника в суді, якщо позов подав кредитор або колектори;
  • Захист позичальника від незаконних дій колекторів (складання скарг у вищі інстанції з метою змусити їх дотримуватися антиколекторський закон);
  • Захист позичальника від дій судових приставів по опису і реалізації майна, якщо боржник вже програв суд, і т. д.

  При зверненні в антиколекторське агентство боржник, як правило, оформляє довіреність на представлення своїх інтересів на юриста компанії, після чого той виконує взяті на себе зобов’язання.

  Як отримати допомогу антиколекторів?

  Давайте розглянемо, як боржника отримати допомогу антиколектора покроково.

  Крок 1. Вибір антиколекторної компанії. Перш за все, потрібно вибрати компанію, що надає послуги антиколекторів. Як це зробити? Потрібно вивчити пропозиції, наявні на ринку таких послуг у вашому місті, порівняти репутацію компаній, відгуки, перелік послуг, ціни, після чого зробити свій вибір. Шукати антиколекторські агентства можна:

  • Через інтернет (вбити в пошук “антиколектор”, “кредитний юрист”, “кредитний адвокат” і ваш місто);
  • По рекламі будь-якого роду;
  • За рекомендаціями знайомих або незнайомих людей (в інтернеті).

  Обов’язково вивчіть, як давно антиколектори надають свої послуги, яких результатів досягли, які відгуки пишуть про них на сторонніх ресурсах.

  Звертаю увагу: допомога, яку обіцяють антиколектори, повинна бути реальною! Наприклад, якщо вам кажуть, що з вас просто спишуть всі борги перед вами шахраї, до такої компанії звертатися не варто (про те, як виявити шахраїв я докладніше буду писати далі).

  Крок 2. Звернення до антиколлектору, подача документів та опис ситуації. Після того, як ви виберете компанію, запишіться на прийом до юриста і підготуйтеся.

  Ви повинні принести з собою копії всіх документів, що стосуються ваших зобов’язань за кредитом: всіх договорів та квитанцій з банку, а також “страшних” листів від колекторів. Чітко опишіть юристу-антиколлектору всю ситуацію:

  • Коли був отриманий кредит, на яких умовах?
  • Коли ви почали порушувати умови договору, як часто виникали прострочення, які за сумами і тривалості?
  • Як діяв банк, коли почалися прострочення?
  • Які нараховані штрафи за утворення простроченої заборгованості?
  • Кому зараз належить борг: банку або ж він проданий колекторам? Якщо продано, то коли?
  • чи Є у вас копії документів про передачу боргу колекторської компанії?
  • Як ведуть себе колектори? Як часто відбуваються дзвінки, листи/візити? “Накручують” чи зверху свої штрафні санкції? Діють загрозами?
  • Подавався на вас позов у суд? Якщо так, то в якому стані знаходиться справа?
  • І т. д.

  Крок 3. Підписання договору з антиколекторами та оплата послуг.

  антиколекторських агентством обов’язково повинен бути укладений письмовий договір, в якому зазначався чіткий перелік послуг, що надаються їх юристами, було чітко встановлено, які зобов’язання на себе беруть. Без такого договору, а також якщо вас чимось не влаштовують його формулювання, не сплачуйте послуги антиколекторів!

  Що стосується вартості антиколекторських послуг, то існують різні методики її розрахунку:

  1. Кожна послуга оплачується окремо. Наприклад, ви платите окремо за консультацію, окремо за підготовку позовної заяви до суду, окремо за переговори з банком і т. д.
  2. Відсоток від заборгованості, яку вдасться скасувати. Якщо послуги антиколекторів зводяться до скорочення заборгованості (наприклад, списання штрафних санкцій, зайво нарахованих відсотків), то вони можуть брати плату у відсотках від суми, яку вдасться списати.
  3. Щомісячна оплата. Антиколектори беруть заявку в роботу і займаються їй, поки не досягнуть необхідного результату. Весь цей час боржник регулярно оплачує їх послуги.
  4. Пакетна оплата. Антиколектори стягують одноразову плату за повний перелік послуг, обумовлений у договорі.

  Крок 4. Оформлення довіреності на юриста-антиколектора. Як я вже казав, після укладення договору і оплати, необхідно оформити довіреність співробітникові агентства на представлення своїх інтересів у всіх інстанціях (банк, колектори, суд тощо), а також передати повний пакет наявних документів по кредиту і спілкування з банком/колекторами.

  Крок 5. Відстеження роботи антиколекторів та узгодження його дій (при необхідності). Далі залишається стежити за тим, щоб антиколектор виконував свою роботу і інформував вас про її ході, а також при необхідності узгодити його дії (наприклад, згодні ви на такі-то умови, подавати позов до суду і т. д.)

  Звертаю увагу: коли ваші інтереси почне представляти антиколектор, самостійне спілкування з кредиторами, колекторами, судом необхідно виключити. Якщо до вас будуть надходити їх обігу, переводите їх на юриста, який займається вашою справою. Оскільки ви видали йому довіреність, у нього є повноваження вирішувати всі виникаючі питання, і він буде робити це професійно і юридично грамотно.

  Антиколектори-шахраї.

  Як і в будь-якій сфері, в якій можна заробити на ринку антиколекторських послуг діє чимало шахраїв, які, користуючись фінансовою безграмотністю боржників, просто “розводять” їх на гроші.

  Пропоную вам кілька характерних ознак того, що перед вами шахрай (всі вони, як правило, грають на емоціях і пропонують неможливе):

  • Вам обіцяють за гроші виправити кредитну історію;
  • Вам обіцяють повністю “списати” борг, та/або відсотки за ним;
  • Вам обіцяють скасувати всі штрафні санкції без звернення до суду;
  • З вас вимагають яку-небудь оплату (за що завгодно) без укладення договору, після листування.

  Зайвий раз підкреслюю: не оплачуйте ніякі послуги без укладення договору з чітко прописаними зобов’язаннями антиколекторного агентства.

  Антиколектори: допомога або нова втрата грошей?

  Ну і давайте поговоримо про те, що реально можуть антиколектори: це допомога або нова втрата грошей? Скажу прямо: може бути і так, і так. Це залежить від безлічі факторів, починаючи від професіоналізму юриста, який буде вести вашу справу, закінчуючи професіоналізмом юриста, що представляє інтереси протилежної сторони – кредитора або колектора.

  Тому навіть якщо ви звернетеся в дійсно чесну антиколекторську компанію, це не гарантує того, що ваше питання буде вирішене позитивно для вас, і ви не втратите тут нові гроші. Виходячи з цього, знову ж таки, дуже важливо отримати на руки від агентства підписаний договір, у якому буде прописано, що влаштовують вас зобов’язання антиколекторів.

  чи Варто звертатися до антиколекторів?

  Якщо говорити про те, чи варто звертатися до антиколекторів, то єдиної відповіді тут теж немає. На мій погляд, все залежить від ситуації.

  Послуги антиколекторів можуть бути корисні, якщо:

  • У вас велика сума проблемної заборгованості (десятки, сотні тисяч доларів);
  • У вас закладено майно, або є значуще майно, якого ви можете позбутися за борги;
  • Над вами вже нависла загроза суду, або проти вас вже подано позов до суду;
  • Ви не маєте реальної можливості виконувати діючий графік погашення кредиту, і банк не йде на поступки;
  • У вас не виходить самостійно вирішити питання з банком та/або колекторами.

  Не варто вдаватися до послуг антиколекторів, якщо:

  • У вас невелика сума заборгованості (особливо якщо вона менше 1000 доларів);
  • Прострочений борг “тягнеться” вже багато років, минув строк позовної давності – це означає, що і самостійно вирішити питання в суді на свою користь не складе проблем;
  • Вас просто “задовбали” дзвінками і листами, і ви не знаєте, як цього позбутися;
  • Ви хочете “покарати” банк або колекторів за все, що вони проти вас зробили;
  • Є можливість самостійно врегулювати питання, якщо трохи вивчити законодавство.
  Майте на увазі: допомога боржникам по кредитах від антиколекторів – недешеве задоволення, як і будь-які юридичні послуги. Тому доцільність звернення в такі компанії потрібно оцінювати розумно. Якщо у людини утворився прострочений борг – це вже означає, що у нього проблеми з фінансами. Не варто посилювати ці проблеми, витрачаючи останні гроші без необхідності.

  Дуже часто питання з колекторами можна вирішити і самостійно. Особливо при невеликій сумі заборгованості. Для цього просто потрібно добре знати свої права і обов’язки (вивчити законодавчі аспекти, що стосуються вашого питання не так складно).

  На сайті Гроші в Борг ви знайдете безліч безкоштовних рекомендацій з цього приводу. Наприклад, можна почати зі статті Як позбутися від колекторів? – у ній, у свою чергу, є посилання на інші статті, докладніше розглядають ті чи інші питання. Якщо вам щось незрозуміло – ви завжди можете задати свої питання в коментарях або на форумі сайту, як це вже зробили багато інші читачі (читайте коментарі до статей, можливо, відповідь на ваше питання там вже є).