7 корисних порад застосування кредитної картки

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Зміст статті

  Правильне використання кредитної картки допоможе позбутися від безлічі проблем, поліпшити кредитну історію, відкласти кошти на важливу подію або поїздку. Якщо вміло користуватися кредитною карткою, ви скоротите витрати і зможете заробити.

  Важливо: Спробуйте кредитний калькулятор

  Витрачаємо зараз, платимо потім

  Основна хитрість використання кредитної картки – використання пільгового періоду (Грейса). У цьому випадку на витрачені кредитні кошти банк не нарахує відсотки, а клієнт поверне рівно стільки, скільки витратив.
  У багатьох банках грейс-ліміт досягає 90-150 днів. Це своєрідна розстрочка на 3-4 місяці, коли власник кредитки може купити дорогу річ без переплати.

  Заощаджуємо гроші на покупках

  Більшість банків пропонують кредитні карти з різними програмами лояльності. Це може бути кешбек грошима або балами, бонусні програми, знижки в обраних категоріях і т.д. Залежно від програми і банку такі бонуси можуть бути дуже вигідними.

  Десь пропонують спеціальні кредитки з кешбек до 10% на оплату бензину. Такий варіант стане ідеальним для автомобілістів. В інших банках є вигідні пропозиції для тих, хто часто буває за кордоном і користується послугами авіакомпаній. За покупки за такими картками нараховуються милі, які можна обмінювати на авіаквитки з великою знижкою. По-третє банках пропонують картки, за якими можна отримувати високий кешбек за покупки в магазинах.

  Такі картки допомагають заощадити гроші по звичних витратах, заробити бонуси, які можна обміняти на покупки і т.п.

  Покращуємо кредитну історію

  Відомо, що у кожного банківського клієнта є кредитна історія. Якщо позичальник порушує умови кредитування, його кредитна історія погіршується. Якщо згідно з умовами, то КІ кращає. Оформлення та використання кредитної картки – кращий варіант для тих, у кого були незначні огріхи в кредитній історії. Тривале використання кредитки без порушення умов здатне підвищити кредитний рейтинг позичальника, поліпшити його історію.

  До таких хитрощів часто вдаються позичальники, які планують в найближчому майбутньому купити квартиру або машину в кредит. Щоб підняти свій кредитний рейтинг, вони оформляють і користуються кредитною карткою, отримують невеликі позики і т.д.

  Використання кредитної картки благотворно позначиться і на «новачків» в кредитній сфері – позичальників, які вперше оформили кредитний продукт. Якщо у вас немає кредитної історії, банк відмовить у наданні кредиту, а ось картку можуть схвалити. Згодом її використання клієнт доведе кредитним організаціям, що є надійним позичальником. Йому почнуть довіряти, схвалювати більші споживчі кредити.

  Повертаємо борг одному по кредитці

  Якщо ви комусь повинні, але не маєте на руках потрібної суми готівкою, запропонуйте знайомому повернути борг, сплативши його покупки кредитною карткою. У більшості випадків зняття грошей з карти за рахунок кредитних коштів не входить в грейс-період, тому власнику картки невигідно знімати гроші.

  Наприклад, ви повинні одному 5000 гривень, але не можете повернути з-за відсутності готівки. Другу потрібен новий відеореєстратор, який коштує приблизно 5000 гривень. Запропонуйте йому оплатити відеореєстратор в рахунок повернення боргу. Ви вб’єте відразу 2-х зайців – повернете одного борг і залишитеся в хороших відносинах, отримаєте від банку можливість оплатити витрачені кошти без відсотків протягом пільгового періоду. А якщо у вас гарна кредитна карта, то на покупку нарахують бали / кешбек та інші бонуси.

  Закриваємо кредитну карту вчасно

  Якщо ви запланували оформлення великого кредиту (купівля автомобіля, земельної ділянки, іпотечне кредитування і т.п.), краще за кілька місяців до цього закрити кредитну карту.

  При визначенні максимального кредитного ліміту на позичальника банк оцінює його доходи і витрати. У витратах враховуються не тільки основні потреби клієнта, але і всі кредитні зобов’язання перед іншими банками (щомісячні платежі за іншими кредитами, картам, позиками). Якщо сума щомісячних платежів з урахуванням нового кредиту клієнта перевищує 40-50% від поточного доходу, то в цьому кредиті йому відмовлять.

  Навіть якщо ви не користуєтеся своєю кредитною карткою, його кредитний ліміт все одно буде врахований банком при розрахунку максимальної суми за новим кредитом. Плануючи великий кредит, переконайтеся, що кредитна карта не завадить вам його отримати. Просто зробіть розрахунок зразкового щомісячного платежу по обом кредитним продуктам і зіставте зі своїм доходом. Якщо щомісячні внески перевищать 40%, карту краще закрити.

  Відкладаємо на мрію з кредитною карткою

  Заведіть собі дебетову карту з вигідним відсотком нарахування на залишок коштів по рахунку. Витрачайте гроші з кредитної картки, а зарплату зберігайте на дебетової. За кілька тижнів пільгового грейс-періоду ви отримаєте невеликий прибуток від зберігання зарплатних коштів на дебетової картки з нарахуванням відсотків. Коли прийде час платити по кредитці, щоб не порушився грейс-період, переведіть зарплату з дебетової картки на кредитну.

  Таким чином, ви не будете оплачувати відсотки по кредитці і заробите відсотки на залишок по дебетової картці. Таку операцію можна проводити щомісяця і отримувати до 6-8% річних на залишок по дебетової картки. Головне тут – правильно розрахувати доходи і витрати, щоб зарплати вистачало на своєчасне погашення витрат по кредитній карті без порушення грейс-періоду.

  Істотний плюс в тому, що багато карти сьогодні мають грейс-період до 100-150 днів. У цьому випадку клієнт може акумулювати на дебетової картки з відсотком на залишок відразу 3-4 щомісячні зарплати, а весь цей час витрачати кошти з кредитки без оплати відсотків.

  Переживаємо «важкі» часи без зусиль

  Кредитна карта допоможе пережити фінансово складний час без злиднів і необхідності просити в борг. Наприклад, вона виручить, якщо затримають зарплату на роботі. Зайві 5-14 днів власник карти зможе купувати продукти і оплачувати щоденні витрати за рахунок кредитного ліміту.

  Кредитка стане справжнім порятунком відпочиваючих, які після відпустки повернулися додому з «порожніми» кишенями. Кредитна карта допоможе дожити до зарплати. Людині не потрібно буде звертатися за фінансовою допомогою до друзів, знайомих.