6 порад тим, хто орендує автомобіль за кордоном

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (Пока оценок нет)
Зміст статті

  Збираєтеся в закордонній поїздці взяти автомобіль напрокат?

  Ось декілька порад про те, на що звертати увагу при оренді,
  як зробити все без помилок, уникнути неприємних несподіванок –
  і провести незабутній відпустку.

  Порада 1. Вивчіть умови оренди

  Перед оформленням броні насамперед уважно вивчіть умови оренди на сайті компанії, яка здає автомобіль. Зокрема, вивчіть умови оплати додаткових послуг. Один з найважливіших пунктів – умови скасування броні, адже у всіх нас можуть раптово змінитися плани.

  Будьте готові до того, що якщо ви, оформивши замовлення на автомобіль, пізніше з якихось причин її скасувати, а може бути, і просто не з’явитесь у призначений день в пункт прокату, компанія візьме з вас свого роду штраф. Тому завчасно загляньте в умови бронювання. Якщо там не вказано, що скасування броні безкоштовно, то з вас мають право списати так звану «no show fee» – плату за неявку, вартість якої в середньому складає 40 євро.

  Порада 2. Перевірте комплектацію і стан автомобіля

  Автомобіль в оренду повинен передаватися чистим і з повним баком пального. При цьому повернути машину вам, швидше за все, буде потрібно з тією ж кількістю палива – на всякий випадок уточніть цей момент у співробітників прокату.

  При отриманні ключів і документів на автомобіль не забудьте провести огляд автомобіля спільно з службовцям компанії на предмет пошкоджень. Результати мають бути відображені в акті приймання передачі транспортного засобу (check-out report). Слід звернути увагу, що наявність додаткових послуг, як-то: наявність навігатора, дитячого крісла і т. д. є платним.

  При здачі автомобіля прокатної компанії також рекомендуємо заповнювати акт повернення автомобіля (check-in report). В цьому випадку менша ймовірність неприємних несподіванок у вигляді додаткових списань з карти (про них йтиметься нижче). Без такого документа вам навряд чи вдасться з’ясувати їх причину.

  Порада 3. Будьте готові до блокування депозиту

  При отриманні автомобіля в пункті прокату на вашому рахунку може бути заблокована певна сума. Незважаючи на те, що в SMS-повідомленні вас повідомлять про списання коштів, що насправді ця сума не буде списана з вашого рахунку: вона буде всього лише заблокована прокатною компанією.

  Заблокована сума – це депозит, який компанія спише тільки в тому випадку, якщо ви пошкодите автомобіль. Сума депозиту складе, швидше за все, від 300 до 1500 євро, в залежності від країни і типу автомобіля.

  Після того, як ви повернете машину без пошкоджень, гроші повернуться у ваше розпорядження протягом 30 днів після блокування. Тому не варто цього лякатися – просто тримайте на цій або іншій карті достатню суму, щоб не залишитися без засобів в момент блокування.

  Порада 4. Визначтеся з тим, де хочете повернути машину

  При необхідності ви можете повернути авто в іншому місті чи навіть в іншій країні. Однак такі послуги зазвичай платні (платіж «one way fee») і обговорюються заздалегідь. Найдешевший і найпоширеніший варіант – це повернення автомобіля в те ж місце, де автомобіль був орендований.

  Порада 5. Вивчіть умови страхування автомобіля

  При укладенні договору оренди можливі наступні варіанти:

  – Страхування від пошкодження і ДТП (CDW – Collision Damage Waiver). Стандартне страхування CDW може передбачати наявність ліміту відповідальності клієнта (франшизи), розмір якої залежить від класу автомобіля

  – Страхування від угону (TP – Theft Protection)

  – Страхування перед третіми особами (TPL – Third Part Liability)

  – Зниження відповідальності при угоні автомобіля STP (Super Theft Protection)

  – Страхування Вашої цивільної відповідальності (PAI – Personal Accident Insurance)

  – SCDW (Super Collision Damage Waiver) – зниження відповідальності при пошкодженні автомобіля

  Найчастіше вартість страхування становить від 5 до 25 євро в день, в залежності від класу автомобіля.

  Рада 6. Враховуйте можливість додаткових платежів

  Майте на увазі, що прокатна компанія має право після здачі раніше орендованого вами автомобіля виставляти додаткові платежі на списання з вашої банківської карти.

  Ось найбільш поширені списання після здачі машини:

  – адміністративний збір за порушення ПДР (вартість може досягати декількох десятків євро за одне порушення)

  – порушення правил проїзду платних доріг

  – порушення правил користування парковками

  – збитки, які не покриваються страховкою

  – додатковий кілометраж (якщо такий обумовлений в умовах оренди) і т. д. Такі списання, відносяться до числа відкладених платежів, є законними, відповідають умовам оренди
  та правил міжнародних платіжних систем

  – збільшення терміну оренди автомобіля

  – заправка автомобіля

  Сподіваємося ця інформація була корисна для вас!
  Бажаємо приємної подорожі і незабутніх вражень!