5 міфів про мікрокредити

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (Пока оценок нет)
Зміст статті

  Мікрокредити з’явилися в житті українців відносно недавно, особливо в режимі онлайн. Все нове, до чого ми не звикли і що було в дивину років 20 назад, багатьма зараз сприймається з неабиякою часткою скепсису. Ось і новому для України кредитним продуктом дісталося – з’явилося безліч необгрунтованих чуток, що ставлять під сумнів вигоду і взагалі доцільність користування такими послугами. Але де правда, а де – вимисел? Спробуємо неупереджено і максимально об’єктивно розібратися в цьому питанні.

  Міф №1. Колосальні процентні ставки і безпросвітні борги

  Існує упередження, ніби висока процентна ставка в мікрофінансових організаціях (це правда) призводить до величезних переплат. Але слід розуміти, що мікрокредитів не можна приписувати річну ставку. Вони видаються на кілька днів, тижнів, рідше – на кілька місяців. Тому надмірні переплати не встигають «набігти».
  Безумовно, якщо брати, наприклад, 10 000 гривень на 2 місяці під 2% в день, переплачувати доведеться багато. Але що заважає знайти компанію, яка видає кошти під 0,01% в день? Таких в Україні з кожним днем ​​все більше. А в чому вигоди безкоштовних послуг для кредитора? В умовах жорсткої конкуренції він зацікавлений показати свою лояльність і надійність, а також перевірити, наскільки позичальник відповідально підходить до виконання своїх зобов’язань.
  Ще один аргумент на користь мікрокредитів – висока ймовірність отримання знижок. Деякі МФО знижують ставки перед святами, інші, наприклад, в честь річниці свого заснування. А тепер спробуйте отримати знижку в банку або у приватної особи …

  Міф №2. Мікрокредити – це тільки дрібні суми

  Приставка «мікро» має властивість вводити в оману. Максимальний кредитний ліміт в мікрофінансових організаціях може становити як 3-5 тисяч гривень, так і 10, 20 і навіть 100! Зрозуміло, від суми кредитування безпосередньо залежать умови угоди, розмір підсумкової переплати, термін і кількість платежів.
  У чому цей міф правдивий, так це в невисокій фінансової планки для клієнтів, які вперше звертаються в організацію. У зв’язку з високою ризикованістю такого співробітництва (гроші видаються навіть студентам і пенсіонерам, особам без офіційного працевлаштування) кредитори прагнуть спочатку перевіряти платоспроможність клієнтів, видаючи їм невеликі суми – найчастіше саме до 3 000 – 5 000 грн.

  Міф №3. Мікрокредит – лише на крайній випадок

  Так думають в першу чергу через нібито надмірних відсотків. «Якщо відмовили скрізь, лише тоді позичальники йдуть в МФО». Але це не так. Насправді перевагу мікрокредіторам часто віддається через їх унікальних переваг: онлайн-режиму роботи, оперативності, невимогливість, можливості видачі невеликих сум і т.д. Ті ж банки працюють набагато повільніше, рідко видають позики через Інтернет, а в кредитуванні невеликими сумами просто не зацікавлені.

  Міф №4. МФО видають гроші всім

  Багато компаній у своїй рекламі заявляють про 100-й ймовірності схвалення, відсутності відмов і т.п. Хоча насправді кожна з них використовує свої методи перевірки кандидатури клієнта. Можуть використовуватися десятки критеріїв і шляхів перевірки особистості. Імовірність схвалення буде низькою, якщо у вас є незакриті борги, прострочення в минулому, якщо ви надали неточні / неправдиві дані про себе, якщо у вас немає ніяких доходів і особистого майна.
  Міф №5. Мікрофінансові організації обманюють, працюють поза законом, мають сумнівну репутацію
  Серед «квіток» завжди є «бур’яни» – між чесними МФО зустрічаються шахраї або ті, які своїми умовами (в т.ч. прихованими) буквально-таки обдирають українців. Простежте за тим, щоб МФО була зареєстрована в реєстрі НБУ, і щоб її діяльність контролювалася Законом України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг». Ось тоді ніякої обман, шахрайство і «грабіж» не вам загрожувати.

  admin

  Експерт з видачі грошей у борг